Festyn integracyjny 2019

15 czerwca 2019

Na Plaży Miejskiej miało miejsce spotkanie integracyjne organizowane przez Powiatową Społeczną Radę ds. Osób Niepełnosprawnych. Tegoroczne hasło brzmiało „Nasze gry i zabawy”. Stowarzyszenia działające na rzecz osób z niepełnosprawnością zaproponowały na ten dzień „swoje” zabawy, zapraszając wszystkich chętnych do udziału. Dzień umilała nam nie tylko wspaniała pogoda, ale także śpiew Pani Agnieszki Seweryniak, która dała nam krótki pokaz swojego talentu. Tradycyjnym punktem spotkania było bicie rekordu w skokach przez linę, niestety tegoroczna frekwencja nie dopisała. Na wyzwanie niezłomnie stawiły się ekipy z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Grudziądzu oraz Polskiego Związku Głuchych – Koło Terenowe w Grudziądzu. Tym razem puchar przechodni trafił na rok do WTZ, którego drużyna wyskoczyła ponad linę 84 razy.