Program Pracowni Przyrodniczo-Witrażowej

Instruktor: Eligiusz Cybulski

Podstawowym celem pracowni techniczno – witrażowej jest realizacja zadań w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej zmierzającej do ogólnego rozwoju i poprawy sprawności psychicznej i fizycznej każdego uczestnika.

Uczestnicy nabywają i doskonalą umiejętności w zakresie artystycznej obróbki szkła polegającej na łączeniu elementów z kolorowego szkła tworząc witraże, świeczniki i ozdoby szklane.
Techniki te umożliwiają tworzenie przedmiotów dekoracyjnych i użytkowych.

Dzięki prowadzonej terapii uczestnicy zapoznają się ze specjalistycznymi narzędziami służącymi do obróbki szkła, takimi jak: nóż do szkła, szlifierka do szkła, lutownica, rożnego rodzaju obłamywacze, szczypce.
Potrafią posługiwać się też wypalarką do drewna w celu dekorowania przedmiotów drewnianych .

Wykonując wiele ciekawych wytworów, wymagających przede wszystkim cierpliwości i dokładności, uczestnicy pracowni techniczno – witrażowej rozwijają zdolności manualne oraz wyobraźnię artystyczną.

Zajęcia w pracowni kształtują umiejętność pracy w zespole, odpowiedzialność za powierzone obowiązki i narzędzia a także uczą racjonalnie i ekonomicznie wykorzystywać posiadane materiały oraz dają dużą satysfakcje z wykonanej pracy.

Skip to content